en iyi mini diziler netflix

Netflix Mini Dizi Önerileri

Tek sezonluk, bir günde tüm bölümleri izlenebilen dizilerin verdiği haz bambaşkadır. Genelde maksimum 10 bölümden oluşan bu diziler bittikten sonra, ağızda leziz bir tat, içimizde bir burukluk bırakır. Biter bitmez acabalarla keşkelerle 2.sezonu gelecek mi diye düşünürüz. Evet mini dizilerden bahsediyorum. Konunun gereksiz yere uzatılmadığı, geçiş bölümleri dediğimiz sıkıcı bölümlerin olmadığı mini diziler.

Netflix’te yer alan mini dizilerden bir liste yaparak sizlerle paylaşmak istedim. Listenin bir kısmı izlediğim bir kısmı da izlemek için Netflix listeme eklediğim dizilerden oluşuyor. Netflix mini dizi önerileri isteyenler için ilaç gibi mini dizi tavsiyeleri diyerek zevkime güvenmenizi diliyorum. Bir solukta bitecek, asla sıkılmanıza izin vermeyecek bu dizi öneri listesini oluştururken hemen her türde yapıma yer vermeye çalıştım.

Aşağıdaki liste belli bir kritere göre değil tamamen rastgele sıralanmıştır.

Netflix’in En İyi Mini Dizileri

Bodyguard

Bodyguard Dizisi Yorumları Netflix

Geçmişte katıldığınız savaşa sizi gönderen, dolaylı yoldan arkadaşlarınızın ölümüne sebep olanlardan bir bakan ve onun koruması artık sizsiniz. Üstelik savaşın ruhsal kalıntıları da hala üzerinizde. Ülkedeki terör saldırılarını önlemek için kabul ettirmek istediği yasa oldukça tepki gören bu bakana da suikast girişimi var. Richard Madden‘in başrolünde yer aldığı Bodyguard dizisi muhteşem senaryosuyla mükemmel bir yapım. 2018 çıkışlı bu dizi ortalama 58 dakikalık 6 bölümden oluşuyor. Suç Drama ve Politik dizileri sevenler ayrı bir bağımlılık oluştursa da kesinlikle izleyin herkesin çok beğendiği yapımlar arasında. Sürükleyiciliği ile hiç sıkılmadan 6 bölümünü de art arda izleyebilirsiniz. Bodyguard 2.sezon ne zaman çıkacak diye oldukça merak ediliyor ama henüz bu konuda bir açıklama yapılmadı. Bodyguard dizisi İMDb’den 8.1 gibi yüksek bir puan almış durumda.


Apache

Netflix Carlos Tevez Dizisi Apache

Tam adı Apache: La vida de Carlos Tevez olan dizi gerçek bir hayat hikayesinden uyarlandı. Dizi adını Arjantin’in Fuerte Apache şehrinden almaktadır. Ünlü futbolcu Carlos Tevez‘in doğumundan, profesyonel futbolculuk kariyerindeki ilk maçına kadar geçen süreyi anlatıyor. Apache dizisi ortalama 45 dakikalık 8 bölümden oluşuyor. Güney Amerika’daki uyuşturucu ticareti, aile yaşantısı, geçim zorluğu gibi bir çok konunun el alındığı bu dizi sadece futbol severlere hitap etmiyor. Hemen hemen aynı yetenekteki iki çocuktan biri Boca Juniors‘a kadar yükselip şimdi dünyada milyonlarca kişinin tanıdığı Carlos Tevez’e dönüşürken diğerinin hayatı ise bambaşka bir hikayede devam ediyor.


Godless

Godless Dizisi güzel mi
Godless Dizisi İzlenir mi

Western dizilerini sevenlerin bir solukta izleyebilecekleri Godless dizisi 7 bölümden oluşuyor. 1880’li yılların Amerika’sında geçen hikayede o dönem iç savaş nedeniyle açlık ve kıt hat safhada. Çetelerin bol olduğu o dönemde her kasaba kendi yaşam mücadelesinde. Bu çetelerden birinin üyesi anlaşmazlık nedeniyle çeteden ayrılıyor. Tabi ayrılırken çetenin son yaptığı büyük soygunun paralarını da almayı ihmal etmiyor. Durun bilindik senaryo, klişe bu diye vazgeçmeyin asıl olaylar bundan sonra başlıyor. Spoiler vermemek için konuya daha detaylı giremiyorum. Godless dizisi 2. sezon ne zaman diye çok soruluyor, ancak bu konuyla alakalı bir açıklama yok. Netflix’in az bilinen ve bilenlerin çok sevdiği yapımlardan olan bu diziyi kesinlikle izlemelisiniz.


Unorthodox

unorthodox dizisi netflix
unorthodox dizisi konusu

Netflix’in 2020 yapımı olan Unorthodox dizisi ortalama 50 dakikalık 4 bölümden oluşuyor. Gerçek bir yaşam hikayesinden uyarlanan bu Unorthodox dizisi, Netflix’in en popüler mini dizileri arasında yer alıyor. Görücü usulü adı altında baskıyla evlendirilmeye zorlanan bir kadının yeni bir hayat kurmak için Berlin’ gelmesiyle olaylar başlıyor. Henüz izlemeye fırsat bulamadığım ama en kısa sürede izleyeceğim diziler arasında yer alıyor. İzleyenlerin ilk sorduğu soruda Unorthodox dizisi 2.sezon ne zaman çıkacak oluyor. Şuan için çok yeni bir dizi olmasından dolayı devamının gelip gelmeyeceğini bizde bilmiyoruz.


The English Game

Netflix futbol dizisi english game
Netflix The English Game Dizisi

19. yüzyıl İngiltere’sindeki sınıf farklılıklarını, bu toplumların günlük yaşantısı ve ekonomik zorlukları gibi birçok konuyu, futbolla bağdaştırarak çok güzel bir şekilde anlatmışlar. Aynı zamanda futbolun endüstriyelleşme sürecinin ilk başlangıcı nasıl olmuş onu da dizide görebilirsiniz. Netflix yapımı The English Game dizisi ortalama 50 dakikalık 6 bölümden oluşuyor. Diziyi izleyen herkes The English Game dizisi 2.sezon ne zaman çıkacak diye soruyor. Şu an için öyle bir girişim olmadığını üzülerek belirtmek istiyorum.


When They See Us

Netflix When They See Us dizisi
Netflix When They See Us dizisi

Gerçek hayattan uyarlanan bu dizi yaklaşık olarak 30 yıl öncesini anlatıyor. Gerçek hayatta olay Central Park Jogger davası olarak biliniyor. When They See Us dizisi, Central Park’ta işlenen bir tecavüz ve darp olayında siyahi çocuklara yapılan suçlamaları ve çocukların maruz kaldıkları olayları anlatıyor. Amerika tarihine ırkçılık konusunda kara bir leke daha süren bu yaşanmış hikaye, oyuncuları ve kurgusuyla kalbinizi sızlatacak cinsten. 2019 Netflix yapımı olan, 4 bölümden oluşan When They See Us dizisi İMDb’den 9.0 gibi oldukça yüksek puan almış.


Deniz Katedrali

netflix deniz katedrali dizi
deniz katedrali dizi yorum

Daha önce ayrıntılı olarak incelediğim Deniz Katedrali dizisi de yine Netflix’in en iyi mini dizileri arasında yer alıyor. Dönem dizilerini sevenler için, 14.yy İspanya’sına bu dizi ile tanıklık ediyorsunuz. Deniz Katedrali dizisinin daha detaylı açıklamasını buradan “Deniz Katedrali Dizisi Yorum okuyabilirsiniz. Deniz Katedrali 2.sezon ne zaman çıkacak diye yoğun sorular aldık. Ancak şuan için Netflix’in böyle bir çalışması bulunmamakta.


Şimdilik önerilerimiz bunlar eğer sizin “Şu dizide olmalıydı” dediğiniz diziler varsa yorum olarak bizimle paylaşabilirsiniz.

Tartışmaya katılın

yorumlar
  • Listeniz başarılı. İzlemediklerimi en kısa sürede izleyeceğim. Tavsiyeniz için teşekkür ederim.