replika ürün nasıl oluyor

Replika Ürün Nedir? Nasıl Anlaşılır?

Bazen maliyetten bazen de üretim sayısının sınırlı olmasından dolayı piyasadaki bir çok ürünün replikası üretilmektedir. Böylelikle ekonomik gücü yetmeyen ya da ihtiyaç duyulan ama bulunamadığı için talep gören replika ürünlerdir. Replika ürünler diye duyduğumuz ürünler genelde ayakkabı, çanta gibi giyim ürünlerinde olsa da telefonlarda ve parfümlerde de çok sık karşımıza çıkmaktadır.

Replika Ürün Nedir?

Bazı sahte telefon üreticileri öyle farklı şarj aletleri ve telefon modelleri üretimi gerçekleştiriyorlar ki sahte mi yoksa orjinal mi gerçekten anlamak çok güç.

Şimdi sizler için hazırlamış olduğumuz yazı da bir telefonun sahte yada orjinal olup olmadığını nasıl anlayabilirsiniz. Hemen bunu açıklayacağız. Bu verdiğimiz ipuçları altın değerinde olacaktır. Bir telefon alırken mutlaka okuduklarınız aklınıza gelsin.

Replika Nasıl Anlaşılır?

İlk Önce Paketi İnceleyin. Bir telefon almaya kalktığınız zaman ilk başta kutusunu ve dış paketini inceleyin. Sahte telefonların paketleri ve tasarımları fazla özenli olmaz. Yani zaten sahte olduğu için fazla önem vermezler. Ancak orjinal telefon üreticileri ürünlerin paketlenmesinde ve tasarımlarında en ufacık bir detayına dahi dikkat ederler. Kutu üzerindeki yazılara mutlaka bakın. Okunaklı ve yazıların belli bir sırada olması gereklidir. Dış yüzeyinin kesim yerlerine ve gevşek olup olmadığına bakın. Kesinlikle sahte ürünler kendini hemen belli edecektir.

Malzeme kalitesi ve kıvrımlara dikkat edin. Şimdi diyelim ki telefonun kutusunu açtınız ve telefonu elinize aldınız önce telefonun malzeme kalitesini dikkatlice inceleyin. Zaten bunu yapmanız için usta bir telefoncu olmanıza gerek yoktur. Çünkü sahte telefonlarda ki kalitesiz malzeme ilk görüşte gözünüze mutlaka çarpacaktır. Ünlü marka telefonlar malzeme kalitesine dikkat eder. Kıvrımlar da ve kenarlarında herhangi bir pürüz ve çıkıntı gibi şeyler kesinlikle olmamalı. Telefonun herhangi bir yerinde renk farkı olmamalı. Kıvrımları mükemmel açıda olmalıdır.

Yazı Fontları ve Düzenine Dikkat Edin. Telefonun şarj aletinin ve Usb kablosunun üzerindeki logolar ünlü markalar için çok önem arz etmektedir. Çünkü markayı gösteren logodur ve logonun özenli yazılmış olması lazım. Logodaki harfler belirli bir düzende olmalı. Herhangi bir harf düzeni bozmamalı. Eğer ki düzeni bozan bir harf varsa bu sahte olabilir. Herhangi bir temasda silinmemeli ya da zarar görmemeli. Sahte ürünlerdeki logo baskıları sahte ve oldukça özensizdir.

Tartışmaya katılın