İnternet üzerinden online terapi

Online Terapi İle En İyi Psikologlara Ulaşın

Yaşadığımız dönemde iş hayatı, aile hayatı ve sosyal hayat bizleri çok yüksek seviyede zorlayabiliyor. Fiziksel olarak yaşanan yorgunluğun yanı sıra insanlar psikolojik olarak da çok büyük bir yorgunluk içerisinde oluyorlar. Bazı durumlarda psikolojik yorgunluğa sebep olan durumlar çok daha üst seviyede oluyor ve bu durumda insanların psikolojik destek alması gerekli oluyor.

Eski yıllarda yalnızca delilerin gittiği doktorlar olarak görülen psikologlar, günümüzde çok sayıda kişinin hayatını düzene sokmak adına başvurduğu isimlerin başında geliyor. İnsanlar, hayatlarında yaşadıkları ve onların psikolojisini olumsuz bir şekilde etkileyen tüm konularda psikologlara başvurabilirler. Farklı hastalıklarda olduğu gibi psikolojik rahatsızlıklarda da herkes hekimini seçme hakkına sahip.

Uzman Psikologlara Kolay Ulaşım

İnsanlar, sağlıkları söz konusu olduğunda alabilecekleri en iyi hizmeti almak isterler. Psikolojik rahatsızlıklarda da durum farklı değildir. İyi bir paydada bir araya gelebilecekleri ve kendilerini rahat hissedebilecekleri bir psikolog arayışı içerisinde olurlar. Maalesef insanlar bulundukları bölgede her zaman üst düzey bir psikolog ile karşılaşamazlar. Bu durumlarda da online terapist olarak görev yapan kişiler devreye girer.

Psikologlar ile gerçekleşen terapiler, belirli bir gün ve saat belirlendikten sonra psikologların ofislerinde gerçekleşmektedir. Online olarak alınacak bir terapide de durum çok farklı olmaz. Belirli bir gün ve saat belirlendikten sonra teknolojiden yardım alınarak görüntülü olarak konuşma başlatılır. Aynı şekilde sorunlarını psikologlar ile paylaşan kişiler çok iyi bir sonuç alabilecektir.

Online Terapi Nereden Yapılabilir?

Günümüzde tüm psikologların online olarak hizmet verdiği bir siteden bahsedilememektedir. Bu hizmeti sunan psikologlar sahip oldukları internet siteleri üzerinden bunu belirtirler. Birçok kişi psikologların web adreslerine ulaşmakta sorun yaşadıklarını ve uygun bir psikolog bulamadıklarını belirtirler. Ancak Psikolojik Danışman Yusuf Bayalan gibi başarılı psikologlara ulaşmak kolaydır.

Yusuf Bayalan, tüm bilgilerini ve hizmetlerini paylaşan psikolog online terapilerde başarılı kişilerden bir tanesidir. Birçok kişi son dönemde bu adres üzerinden iletişimlerini kurarak ayrıcalıklı bir hizmet almaktadır. Sizler de siteye giriş yaparsanız Yusuf Bayalan hakkında aradığınız tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Tartışmaya katılın

yorumlar
  • Ben de bu corona yüzünden psikolojik destek almak istiyorum ama online görüşmeler için insanlara güvenemiyorum. Uzmanım diye kandırılmak istemiyorum açıkçası.

    • İletişime geçmekten çekinmeyin. Yusuf Bey’le iletişim araçlarından biriyle iletişime geçin. İlk olarak bilgi isteyin eğer uygun görmezseniz bunu anlayışla karşılayacaktır. Koronanın psikolojik etkilerinden kimse bahsetmiyor ama en çok önem verilmesi gereken konuların başında geliyor.