The Old Guard Baklava Sahnesi

Baklava Sahnesiyle Dikkat Çeken Aksiyon Filmi: The Old Guard

Charlize Theron‘un başrolde olmasıyla dikkatleri üzerine çeken Netflix‘in 2020 yapımı aksiyon filmi The Old Guard, baklava sahnesiyle dikkat çekti. Theron abla filmde tam adı Andromache of Scythia olan kısaca Andy karakteri ile karşımıza çıkıyor. Film boyunca cool tarzıyla ve aksiyon sahnelerindeki başarısıyla izleyiciyi kendisine hayran bırakıyor. Sürekliyici bir aksiyon filmi olmasına rağmen çok fazla eleştiri alan bu film ortalamanın bir tık üstü olarak tarif edilebilir.

The Old Guard Filmi Konusu

Yıllardır o savaş senin bu savaş benim koşuşturan bir grup ölümsüz savaşcı, doğruluk ve iyilik uğruna savaşıyor. Tabi bazı özel işleri de para karşılığı yapıyorlar. Bu grubun lideri ise Thebae Campus’ın prensesi Eetion’un kızı olan Andromache of Scythia yani Andy. Çağlar boyu öğrendiği savaş sanatlarının bir yana yaşını bile unutmuş. Bu grubun diğer üyeleri ise yüzyıllardır birlikte savaştığı can dostları Booker, Joe ve Nicky.

Bu grup bir taraftan savaşırken diğer taraftan da geride iz bırakmamak zorundalar. Ölümsüzlüklerini kimseler bilmesin diye gizli gizli yaşıyorlar. Sonra kendilerinden bir kişi daha olduğunu öğreniyorlar. Nile adındaki grubun yeni üyesi ise bir Amerikan Piyadesi.

Bu grubun sırrını öğrenen bir topluluk ve sonrasında gerçekleşen olaylarla birlikte aksiyonların bitmediği film izlenmeye değer. En azından diğer Netflix filmlerine göre daha kaliteli ve başından sonuna kadar tutarlı bir mesajı var.

Tartışmaya katılın

yorum