Başarı Konulu İzlenmesi Gereken 5 Film

Başarı konulu bu filmler hayatınıza başarı katacak, düşüncelerinizi değiştirecek, hayatın zorluklarını aşarak üstesinden gelmenizi sağlayacak o kadar izlenmesi gereken anlamlı filmler var ki, bu filmleri izlediğinizde eminim sizde de bazı farklılıklar olacaktır. Şimdi sizlere benimde izlediğim ve gerçekten hayatımda farklılıklara yol açan ve hayatımın akışını değiştiren bu filmleri elimden geldiğince aktarmaya çalışacağım.

Jobs

Steve Jobs film

Hayatımda düşüncelerimi değiştirerek girişimcilik ruhuna sahip olmamı sağlayan bu filme borçluyum. Garajda başlayan yaşanmış bir başarının hikayesini anlatan bu filmde Apple’ın kurucusu Steve Jobs’ın mükemmeliyetçiliğini ve yaratıcılığını ortaya koyarak Steve Wozniak ile birlikte 20 yaşlarında girişimciliğe atılır. Burada kendileri için bir bilgisayar yaparlar ancak Steve Jobs, yaptıkları bu bilgisayarların markalaşarak şirketleşmesi ve iş dünyasında yerini almaları için yüzlerce yeri arayarak yatırımcılara Apple adını verdikleri bu bilgisayarları anlatmış ve garajlarını ziyaret etmeleri için ricada bulunmuştur. Burada filmde de çokça geçiyor, o dönemde olmayan bir pazar, talep edilmeyen bir teknoloji yarattı kendisi. Bir hayale inandı, bu hayalin gerçekleşmesini sağladı ve bunun sonucunda da hepimizin hayatını değiştirdi. Bu filmi sizlere şiddetle tavsiye ederim mutlaka izleyin.

Esaretin Bedeli

Hapishane kaçış filmi

İzlemekten büyük zevk aldığım bu film de bir bankacının talihsiz olaylar yüzünden Shawshank adındaki bir cehennemde yaşadığı sorunlar, edindiği dostluklar ve daha fazlasını konu alıyor. Gerçek hayattan uyarlanmış olan bu film sizi de etkileyecek. Shawshank gibi bir hapishanenin her tarafı güvenlikleri ile güçlendirilmiş kaçmanın cezası ölüm olan bir hapishaneden bahsediyorum. Ömrünüzü böyle bir yerde ve acımasız gardiyanların yanında geçirdiğinizi düşünün işte bir bankacının dünyanın en tehlikeli ve kaçmanın ise imkansız olduğu yerden kaçışına tanık olacaksınız.

Umudunu Kaybetme

Umudunu Kaybetme will smith

Bu filmin bendeki yeri çok farklıdır. Çünkü hayattan ve bazı klişe durumlarından ne zaman bunalsam kendimi çaresiz hissetsem bana umut olan filmdir. Filmin konusu oyunculuğu ve görselliği ile kendini kanıtlamış ve özellikle Will Smith gibi bir oyuncunun baş rolde yerini alması filme ayrı bir hava katmış. Filmin adından da anlaşıldığı gibi yaşadığınız bu hayatta karşınıza ne kadar engel çıkarsa çıksın umudunuzu kaybetmemeniz yönünde işlenen bu filmi arşivinizde yerini alması gerektiğini düşünüyorum ve şiddetle izlemenizi tavsiye ediyorum.

Cliffy

Cliffy Filmi konusu

Sonuna kadar izlediğimde hüngür hüngür ağladığım filmdir. Bu filmde Avustralya da her yıl düzenlenen Sdyney’den Melbourne’ye kadar olan 875 kilometrelik ultra maraton koşusuna ev sahipliği yapar. Bu koşuya 30 yaş ve altı yarışmacılar katılım sağlamaktadır. 61 yaşındaki Cliff Young adında bir çiftçide bu yarışa katılmak ister ancak herkes bu çiftçiyle alay eder. Durumu olmayan ve geçimini hayvancılıkla sağlayan 61 yaşındaki Cliff Young’ın inanılması güç olan başarı hikayesini izleyince sizde şaşıracaksınız. Bu filmi izlediğinize pişman olmayacaksınız.

Zeka Pırıltısı

Flash of genius Filmi

İnsanın isteyip te başaramayacağı bir şey yoktur. İşte bu film tamda bunu anlatmak istiyor. Robert adında bir profesör iş çıkışı aracına biner ve eve gitmek için yola koyulur ancak yağmur çok şiddetli yağmaktadır. Tabi bu durum arabasının önünü görmesine engel olmaktadır. Kırmızı ışıkta durur ve o an düşünür. Bu tür hava koşullarında arabanın camını silecek bir aracın olması gerektiğini düşünür. Kendi çabası ile arabası için silecek prototipi geliştirir. Fakat bunun seri üretimi için paraya ihtiyacı vardır. En ünlü araba şirketi olan Ford’a yaptığı bu proje için destek ister. Ford bu projeye destek verir ancak Robert’ın yaptığı bu projeyi ondan çalar ve kendi buluşu gibi göstererek Robert’ı saf dışı bırakır. Profesör Robert ise tüm hukuk kitaplarını inceler ezberler ve mahkemeye çıkarak kendini savunmak için Ford’un karşısına dikilir. Böylesine bir mücadeleyi elde bırakmayan birinin Ford karşısında elde ettiği gerçek bir başarının hikayesini izlemenizi izlemenizi isterim. Bu film hayatınıza başarı katacak…

Tartışmaya katılın