Hepsiburada Aynı Gün Kargo Yalanı

Türkiye’de internet üzerinden yapılan alışverişlerde en çok kullanılan sitelerin başında Hepsiburada geliyor. Bende çoğu alışverişim için bu siteyi tercih ediyorum. Ancak tercihimin en büyük nedeninin artık alternatifsizlik olduğunu düşünüyorum. Artık dememin sebebi de hemen her alışverişte bir sorun yaşamamdan kaynaklanıyor. Başta kargolama olmak üzere gelin bir kaç başlıkta size Hepsiburada şikayetlerimden bahsedeyim, sizde ona göre alışveriş yapın.

Hepsiburada Aynı Gün Kargo Aldatmacası

Bu ürünü şu saate kadar satın alırsanız aynı gün kargo diye yazıyor peki doğru mu? Tabi ki hayır. Geçtiğimiz günlerde kardeşim için Hepsiburada’dan Xiaomi Redmi Note 8 siparişi verecektim. Ve ürün detay sayfasından tam olarak şöyle yazıyordu ki hala yazıyor.

Şu saate kadar alırsanız aynı gün kargo

Bende bu belirtilen açıklamaya güvenerek ürünü sipariş ettim. Tabi alıyorum demekle alınmıyor, illa bir sorun çıkması lazım. Aynen dediğim gibi ödeme ekranında da yine sorun yaşadım.Bunu da aşağıda yeni başlıkta detaylı ele aldım. Neyse işte ödemeyi zar zor yaptım.

Ödemeyi yaptıktan sonra diyorum ki bugün kargoya verecekler en geç 2 güne elimde olur diyorum. Birde baktım ki kargoya veriliş 2 gün sonra, tahmini teslimat tarihi ise siparişten tam 7 gün sonra. Onunda görselini ekliyorum hemen aşağıdan bakabilirsiniz.

Hepsiburada kargo ve teslimat yalanları

Bu durumla ilgili mesaj attım ancak henüz dönüş yapmadılar. İnternette bu aynı gün içerisinde kargolama olayını araştırdım ki herkes bu durumdan zarar görmüş durumda. Bir çok sitede insanlar Hepsiburada alışverişlerinden şikayetlerini belirtmişler.

Biz tüketicilerin en çok kızdığı nokta madem aynı gün kargolama yapmayacaksın neden oraya yazıyorsun? İnsanları aldatma hakkını sizlere kim veriyor? İnşallah bu durumla alakalı bir düzenleme yapılır. Şimdi geçelim yine aynı siparişte yaşadığım diğer bir soruna.

Hepsiburada “İşlem Banka Tarafından Onaylanmadı” Sorunu

Yine yukarıda belirttiğim ürünü almaya çalışırken her şeyi dikkatlice girerken böyle bir yazı çıkıyordu:

İşlem banka tarafından onaylanmadı. Girdiğiniz kart bilgilerinin biri ya da birkaçı hatalı olabilir. Kredi kartı numaranız, son kullanma tarihiniz ve güvenlik kodunuzu kontrol edip işlemi tekrar deneyiniz. Girdiğiniz bilgilerden eminseniz lütfen detaylı bilgi için bankanız ile irtibata geçiniz.

Kredi kartı bilgilerimi giriyorum kabul etmiyor. Bankayı aradım, internet alışverişine kartım açık mı diyorum açık diyorlar (Açık biliyorum ama yine sormak istedim). Dedim limitimi öğrenebilir miyim? Şu kadar limitiniz var (zaten limiti de biliyorum ama garanti olsun diye soruyorum). Neyse en son Hepsiburada müşteri hizmetlerini aradım. Dedim her şeyim tamam ama sistem ödememi kabul etmiyor. Aynen şunları denedik;

  • Alacağınız ürünü sepetten çıkarın. – Çıkardım.
  • Üye çıkışı yapın. Tekrar girin. – Çıktım, girdim.
  • Ürünü tekrar sepete ekleyerek öyle deneyin. – Denedim olmuyor.

Sorun tam olarak buydu;

hepsiburada İşlem banka tarafından onaylanmadı

Sorunu birde mesaj olarak görsel ekleme yaparak bildirdim. Çözüm beklerken gelen yanıt aynen böyleydi;

Merhaba Samet Bey, Anlık bir sorun nedeniyle bu durumu yaşamış olabilirsiniz. Bir süre bekledikten sonra tekrar denemenizi rica ederiz. Sorunun devam etmesi durumunda bankanıza ulaşabilirsiniz. Teşekkür ederiz.

Tabi ki çözüm bulamadılar bende başka bir yöntemle işlemi gerçekleştirdim. Peki neden hala Hepsiburada’dan aldım çünkü yaşadığım yerde bu ürün yoktu ve internet üzerinde fiyat en uygun hepsiburada sitesindeydi. İşte bu alternatifsizlikten bu siteyi tercih ettiğimi gösteriyor.

Hepsiburada “Ürün Temin Edilemiyor” Sorunu

Hepsiburada üzerinden alışveriş yapan çoğu kişi bilir, belli bir tutarı geçerseniz kargo ücreti ödemezsiniz. Bende bu tutarı yakalamak için siparişime kitap ekledim. Neyse aradan bir gün geçmeden bunlar aradı beni. Neymiş stokları kontrol etmelerine rağmen ürün temin edilemiyormuş yani ellerinde kalmamış. O zaman saf gibi sorun çıkarmadan tamam sorun değil dedim. Sonra sisteme baktığımda sanki ürünün siparişini ben iptal etmişim gibi göstermişler. Ve biraz daha detaya girip araştırınca aslında bu sorunu sadece ben değil bir çok kullanıcı yaşamış. Ve asıl sorun bu durumun defalarca yaşanmasına rağmen ürünün hala satışta olması. Madem stoklarınızda bu ürün yok niye hala insanları kandırıp satıştan kaldırmıyorsunuz. Sanırım aldatmadan zevk alıyorlar.

Hepsiburada sorunlu alışveriş günlüklerimde biriken daha doğrusu aklımda kalan bazı sorunlar bunlardı. Sizlerde bu sorunları göze alarak alışveriş yapmalısınız sonra madur olmayın. İnşallah kısa zaman güzel rakip bir site açılır da kullanıcıların Hepsiburada’yı neden tercih ettiklerini daha iyi anlarlar.

Tartışmaya katılın

yorum
  • Aynı sorunu ben de ikinci kez yaşıyorum. Müşteri temsilcileri hep nazikçe ezberledikleri yuvarlak lafları edip gönderiyorlar. 24 saatte kargoda diye kandırıp ödeme alıyorlar, ondan sonra bekle dur. Hepsiburada.com ayrıca olumsuz yorumları yayına almıyor, o taraftan da müşterileri yanlış yönlendiriyorlar. Tam alçakça teknikler kullanıyorlar, mide bulandırıcı.